Реалізовані проекти

5 травня 2017 року, закарпатська поліція посилила свою роботу в напрямку реагування на звернення громадян та охорони громадського порядку. Це стало можливим завдяки відкриттю ситуаційного центру, який було створено спільними зусиллями та за сприяння Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції України, ГУНП в Закарпатській області, Закарпатської обласної ради та Закарпатської обласної держадміністрації, а також місцевої влади. Закарпаття стало одним із перших, хто створив такий центр, завдяки розумінню керівництва закарпатської поліції потреби у запровадженні найновітніших технологій і тісній співпраці з обласною владою та органами місцевого самоврядування.

Ситуаційний центр складається з декількох складових. Однією з основних є служба «102», яка приймає дзвінки зі всієї області. Заяви зі всіх районів, як зі стаціонарних номерів, так і мобільних операторів, реєструють оператори Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, вносять в електронну картку, і ця картка автоматично переходить до наступної складової ситуаційного центру – диспетчерів.

Диспетчери безпосередньо управляють нарядами, всіма силами та засобами ГУНП області, групами реагування патрульної поліції в районах та нарядами патрульної поліції в містах Ужгород і Мукачево. Отримавши картку від оператора «102», диспетчер визначає місце вчинення кримінального правопорушення, найближчий вільний наряд патрульної поліції або групи реагування патрульної поліції, і негайно направляє ці наряди на місце вчиненя злочину для надання невідкладної допомоги громадянам та вжиття заходів щодо негайного встановлення та затримання осіб, які вчинили правопорушення.

Робота цього центру скорочує термін реагування в декілька разів. Якщо раніше надходження інформації до чергової частини, запис в паперовий журнал, неволодіння якоюсь інформацією про місце перебування нарядів доводило до того, що реагування на певні події йшло в деяких випадках годинами, то зараз це зведено до декількох хвилин: отримання повідомлення, передача диспетчеру, і направлення наряду на кримінальне правопорушення. Загальне керівництво роботою ситуаційного центру здійснює чергова служба. Вся інформація про події в області стікається в чергову частину, де оперативний черговий зі своїми помічниками узагальнює цю інформацію, контролює реагування на заяви і повідомлення та інформує, якщо потрібно, сусідні області, апарат Національної поліції, для залучення додаткових сил і засобів для реагування на ту чи іншу подію».

В самій ситуаційній залі працюють найбільш підготовлені фахівці різних служб – превентивної діяльності, головного слідчого управління, управління карного розшуку. Всі служби МВС у разі можливого ускладнення ситуації працюватимуть в ситуаційній залі та організовуватимуть реагування на кризові ситуації.

23 серпня 2017 року поліція презентувала багатофункціональне нове програмне забезпечення, яке спростить спілкування правоохоронців та громади. Його розробили та протестували на території області. Офіційний запуск додатку «Поліція 102» відбувся в ГУНП в Закарпатській області, його представив особисто начальник поліції краю Роман Стефанишин.
«Поліція 102» є абсолютно безкоштовним додатком, який без проблем можна знайти у «Play маркет» та «App Store». Заповнення анкети є простим, а після цього програмне забезпечення можна одразу використовувати.
«Поліція 102» в першу чергу є швидким повідомленням про правопорушення. Додаток дає можливість поліції відстежити місцезнаходження заявника та максимально оперативно відреагувати на виклик, крім цього, власник такої програми може сфотографувати правопорушника і одразу переслати світлину правоохоронцям. Програму можна використовувати і для перевірки номерів автомобіля: просто запустити її та долучити фото номерів транспортного засобу. Вона одразу повідомить, якщо машину було викрадено. Всі ті, хто встановив новинку на смартфон, зможуть використовувати її переваги у власних інтересах, а саме встановити територію можливих переміщень своєї дитини. Програма одразу повідомить батькам, якщо діти задумають прогуляти школу чи піти в заборонені для них місця. При цьому стежити за переміщенням своїх дітей можна буде без інформування про це поліції.
«Поліція 102» може працювати лише на смартфонах і не є заміною звичайного виклику поліції, але в такий спосіб комунікація з громадою стає ближчою до людей, зрозумілішою та доступнішою.