Заплановані зміни

ОСНОВНІ ПРОЕКТИ

СТРУКТУРНОЇ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ РОЗБУДОВИ

НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ

 

ПРОЕКТИ, ЩО РЕАЛІЗУЮТЬСЯ:

 

Ø Створення підрозділу дорожньої патрульної поліції

Починаючи з 2015 року працівники патрульної поліції виконують функції з забезпечення безпеки дорожнього руху на автошляхах державного і міжнародного значення загальною протяжністю 3300 тис. км.

На даний час 71 автопатруль патрульної поліції працює на автошляхах та стаціонарних постах в Харківській, Київській, Житомирській, Волинській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій, Полтавській, Вінницькій, Донецькій та Рівненській областях.

У подальшому заплановано початок роботи підрозділів патрульної поліції на всіх трасах міжнародного, національного та регіонального значення на всій території України (загальна протяжність доріг, що планується обслуговувати – 9 054 км).

З цією метою планується здійснити набір 2592 поліцейських та формування 324 автопатрулів, а також утворення 68 стаціонарних постів.

 

Ø Впровадження системи автоматичної фіксації правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Мета – створення та забезпечення функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі.

На сьогодні у містах Київ та Одеса реалізується пілотний проект системи фіксації в автоматичному режимі правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Планується розроблення та прийняття підзаконних нормативно-правових актів, створення та забезпечення функціонування підрозділу Нацполіції, відповідального за роботу з системою автоматичної фіксації, розширення мережі технічних засобів автоматичної фіксації тощо.

 

Ø Реформування системи ізоляторів тимчасового тримання

Мета – забезпечення дотримання європейських та світових вимог утримання осіб в місцях позбавлення волі, оптимізації наявної кількості таких установ, створення базових ІТТ, приведення умов тримання затриманих та осіб, які перебувають під вартою, до відповідних стандартів.

З початку реалізації проекту ліквідовано 230 ізоляторів тимчасового тримання, на сьогодні нараховується 150 ІТТ. У зв’язку з неналежними умовами тримання та суттєвими недоліками у технічній укріпленості тимчасово призупинено функціонування 27 таких установ.

У квітні цього року уведено в експлуатацію нове приміщення ІТТ у м. Сєвєродонецьк Луганської області. Найближчим часом буде завершено будівництво ІТТ у м. Сарни Рівненської області.

У 135 ІТТ запроваджено роботу інформаційної підсистеми «ІТТ сustody records». Ця підсистема є електронною базою даних утримуваних в ІТТ осіб та мінімізує випадки незаконного поводження з ними, а також забезпечує контроль за дотриманням їх прав і законних інтересів.

Для покращення умов тримання затриманих в ізоляторах тимчасового тримання в ІТТ 23 областей та м. Києва запроваджено нову концепцію модульного харчування.

Заходи, що плануються:

- оптимізувати існуючу структуру ІТТ (з 380 до 150), що у свою чергу надасть змогу зменшити кількість обслуговуючого персоналу (з 3,4 до 2,3 тис.) та зекономити кошти на утримання цих установ (з 9,5 до 3,6 млн. грн.);

- побудувати 14 нових ІТТ, провести ремонт приміщень у 56 існуючих та реконструювати 80 споруд;

- розробити та упровадити єдиний електронний протокол затримання;

- облаштувати відповідно до європейських стандартів в підрозділах поліції кімнати прийому громадян і кімнати для проведення слідчих дій;

упровадити порядок інформування осіб про права свідка, потерпілого та затриманого шляхом вручення поліцейських пам’яток.

 

Ø Criminal Investigation – реформування блоку кримінальної поліції, створення служби детективів

Мета – створення універсальної служби детективів, яка об’єднає у собі функції оперативних та слідчих підрозділів, зменшить навантаження на слідчих, підвищить якість досудового розслідування, передусім тяжких та особливо-тяжких злочинів, а також спростить процедуру досудового розслідування шляхом запровадження інституту дізнання.

Реалізацію відповідного пілотного проекту наприкінці 2016 року розпочато у Київській області, в рамках якого 125 слідчих Києва та області пройшли переатестацію та навчання за сучасними стандартами.

З квітня 2017 року розпочато реалізацію пілотного проекту в окремих територіальних (відокремлених) підрозділах територіальних органів поліції в Київській, Запорізькій, Львівській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській та Хмельницькій областях.

 

Ø Community Рolicing – реформування служби дільничних офіцерів поліції

Мета – запровадження підходу «поліцейська діяльність, орієнтована на громаду» в роботу структурних підрозділів Національної поліції – задля більш ефективного та оперативного виявлення, запобігання і вирішення проблем, пов’язаних із злочинністю, страхом перед злочинністю, завданням фізичної шкоди, порушенням громадського порядку та занепадом територіальної громади, з метою покращення умов життя для всіх членів суспільства.

Упродовж 2016 року підвищення кваліфікації пройшли 4695 дільничних офіцерів поліції. Заплановано проходження підвищення кваліфікації всіма дільничними офіцерами – 6822.

Також здійснено добір та підготовку 102 осіб із числа цивільної молоді для дільничних підрозділів поліції Головного управління Національної поліції в Київській області.

 

Ø Реформування підрозділів захисту економіки та протидії кіберзлочинам

З моменту створення Національної поліції утворено міжрегіональні територіальні органи – Департамент захисту економіки та Департамент кіберполіції, які безпосередньо підпорядковується Голові Нацполіції.

Мета – перетворення цих підрозділів у потужні поліцейські правоохоронні структури правозахисного призначення для ефективної протидії злочинності у відповідних галузях.

Для формування дієвих підрозділів з протидії кіберзлочинам проведено конкурс, відбір та навчання 109 працівників, головним чином із цивільної молоді.

 

Ø Створення мобільних груп з реагування та запобігання насильству в сім’ї

Мета – ефективне реагування на повідомлення про факти вчинення насильства в сім’ї, надання поліцейських послуг потерпілим особам та вжиття заходів реагування до правопорушника.

З початку квітня в пілотних регіонах (Дарницьке управління поліції ГУНП у м. Києві, Малиновський відділ поліції ГУНП в Одеській області, Сєверодонецький відділ поліції ГУНП в Луганській області та УПП в містах Києві, Одесі, Сєверодонецьку ДПП) розпочали роботу «мобільні групи» з реагування на повідомлення про вчинення насильства в сім’ї.

За фінансової підтримки ОБСЄ 22-26.05.2017 та 04-08.09.2017 на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ для працівників зазначених органів поліції проведено тренінг з використанням новітніх форм та методів роботи з реагування на факти насильства в сім’ї (загалом 56 працівників).

 

Ø Реалізація спільно з Консультативною місією Європейського союзу в Україні проекту «Інструмент сприяння стабільності та миру»

У рамках зазначеного проекту заплановано реконструювати 20 визначених відділів поліції у Київській, Львівській та Харківській областях та здійснити їх технічне оснащення.

Також з використанням передових європейських методик передбачається проведення тренінгів для поліцейських цих підрозділів за різними напрямами службової діяльності, впровадження концепції взаємодії з громадою, а також здійснення заходів, спрямованих на підвищення рівня довіри населення до поліції.