Кіберполіція спільно з Мінцифрою презентувала освітній серіал «Обережно! Кібершахраї»

Інформація

Освітній серіал розроблено для підвищення кіберграмотності громадян та протидії поширеним видам шахрайства

4 серії допоможуть громадянам покращити знання із захисту інформації, протидії фiшингу та вішингу, а також навчатимуть, як діяти в разі втрати або викрадення мобільного пристрою, як запобігти крадіжці фінансового номера. Переглянути серії можна безоплатно на порталі Дія.Цифрова освіта.

Після кожної серії глядачі можуть пройти тестування для закріплення матеріалу. А у разі успішного його складання – кожен отримає електронний сертифікат.

«Сучасні кібершахрайства мають вигляд добре продуманих злочинних схем із залученням великої кількості учасників, які використовують методи соціальної інженерії.  Шахраї добре обізнані про механізми роботи Call-центрів фінансових установ та різноманітних державних органів, це надає їм змогу легко входити в довіру громадян, розповідаючи вигадані проблеми, пов'язані з їх фінансами», - повідомив начальник відділу протидії злочинам у сфері комп’ютерних систем Сергій Липка.

Сергій Липка також зазначив, що стратегія боротьби кіберполіції із зазначеними шахрайствами є адаптивною:

«Багато зусиль ми докладаємо попереджувальній діяльності та оперативно висвітлюємо результати роботи, щоби користувач був вчасно обізнаний про актуальні схеми шахрайства».

Під час презентації заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан розповіла:

«В освітньому серіалі експерти моделюють ситуації, в яких відбувається втрата службової та приватної інформації. І розповідають, що потрібно робити в кожній із них. Глядач дізнається, що робити в разі крадіжки фінансового номера, втрати мобільного пристрою чи цілеспрямованого викрадення інформації».

Курс розроблено Міністерством цифрової трансформації України за підтримки проєкту агентства з міжнародного розвитку США (USAID) «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» та значного внеску в курс Кіберполіції, НБУ, Держспецзв’язку, CERT-UA та Комітету ВРУ з цифрової трансформації.

Департамент кіберполіції
Національної поліції України