Співробітники кіберполіції в Закарпатській області провели семінар-практикум для студентів, викладачів та керівного складу природничо-гумунітарного фахового коледжу. Поліцейські розповіли про інформаційну безпеку та співпрацю з поліцією в час війни
Начальник відділу кіберполіції в Закарпатській області Михайло Танчинець та інспектор відділу Василь Платко зустрілися з студентами та викладачами природничо-гумунітарного фахового коледжу в Ужгороді. В рамках семінар-практикуму поліцейські розповіли про основні вимоги інформаційної гігієни в кіберпросторі. Михайло Танчинець наголосив, що є основних п’ять правил фільтрування всіх отриманих в мережі фактів: насторожитися, якщо схожа інформація поширюється з дуже багатьох джерел; аналізувати отримані дані, вивчати різні точки зору на проблеми; відмовлятися від будь-якого повідомлення, якщо воно містить багато емоцій та пробувати розуміти, кому вигідно, щоб ви дізнались новину та повірили в неї.
Кіберполіцейські також роз’яснили, що шахрайства в Україні як правило не мають складних схем. Для того, щоб не потрапити в руки обманщиків, перед прийняттям будь-якого рішення, варто зупинитися та подумати про ризики.
Крім цього, працівники кіберполіції розповіли про проєкт «MRIYA», який розроблено Департаментом Кіберполіції України та волонтерами України щодо протидії російським окупантам у медіа-просторі. Головним завданням його є інформаційна підтримка наших військових та протидія ворожій пропаганді. Бот проєкту «MRIYA» щодня опрацьовує багато інформації, щоб могти швидко блокувати фейкові та проросійські ресурси.
Відділ комунікації поліції Закарпатської області