Поліцейські Закарпаття продовжують активно інформувати громадян про розповсюджені шахрайські схеми у мережі Інтернет. Мова йде про те, як розпізнати фальшиве оголошення про купівлю-продаж товару
В сучасному світі купити будь-яку річ можна не виходячи з дому, натиснувши одну кнопку на смартфоні. Однак варто пам`ятати, що презентабельна подача з низькою ціною та гучним змістом може виявитися так званим «клікбейтом» шахраїв, які мають на меті власне збагачення, а не задоволення потреб покупців.
Аферисти активно взаємодіють з громадянами через популярні соціальні мережі та торгівельні майданчики. Саме там вони розміщують оголошення про продаж товару. За вже стабільною схемою, коли людина відгукується на пропозицію, «продавець-консультант» пропонує такий варіант оплати, як повна або часткова.
Таким чином шахраї виманюють у людей гроші, запевняючи, що цей спосіб набагато зручніший та швидший. Після цього «продавці» зникають або ж блокують своїх жертв не надсилаючи товар. Щоб не потрапити у пастку зловмисників, слід довіряти тільки перевіреній інформації про продавця: відгуки в інтернеті, фото-звіти від споживачів, надійні шоуруми, а найголовніше - рекомендуємо надавати перевагу виключно післяплаті.
Якщо ви все ж потерпіли від дій шахраїв, одразу звертайтеся до правоохоронців та реєструйте заяву про злочин, а також повідомте про аферу до своєї банківської установи.
Будьте пильними та не дайте шахраям жодного шансу ошукати вас!
Відділ комунікації поліції в Закарпатській області