Протягом тижня Міністерство внутрішніх справ України збирало у підписників соцмереж найбільш розповсюджені та скандальні питання, пов'язані із запровадженням єдиної системи відеомоніторингу в країні. Адже відповідний законопроєкт нещодавно був поданий до Верховної Ради.
Одна із тем, яка найбільше зацікавила користувачів мережі - "Чи перетвориться Україна в Китай?". У Пекині система відеомоніторингу розпізнає обличчя громадян на вулицях і збирає деталі про їхнє повсякденне життя. Камери фіксують імена, номери ідентифікаційних карток, адреси та дати народження перехожих.
Чи потрібен Україні такий досвід спостереження пояснили гості першого випуску "МВС Подкаст" - заступник Міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко та заступник голови Національної поліції Андрій Нєбитов.
Перед поданням законодавчої ініціативи фахівці системи МВС детально вивчили досвід міжнародних партнерів. Лідером по кількості встановлених систем відеомоніторингу, дійсно, є Китай (200 мільйонів камер). Другу сходинку посідає США - 50 мільйонів камер.
Європейські країни:
- Німеччина (5 млн камер)
- Франція (1,6 млн камер)
- Нідерланди (1 млн камер)
Країни Азії:
- Японія (понад 5 млн камер)
- Південна Корея (понад 2 млн камер)
У Лондоні, за словами Андрія Нєбитова, встановлено понад 620 тисяч камер, 15 тисяч з яких - використовують в метро. Тим часом по всій території України нині функціонують лише 37 тисяч камер.
"Цю систему в сучасних країнах давно використовують. Головне, що держава та підрозділи системи МВС через впровадження таких систем реалізують право на безпеку. Це не є обмеженням прав людини. Тут треба говорити не про Китай, а про європейські країни - лідери у забезпеченні безпеки прав громадян", - зауважив заступник голови Нацполіції.
Леонід Тимченко наголосив, брати приклад Україна буде з європейських країн. Указана система створюється для моніторингу стану публічної безпеки та викриття правопорушень. Камери будуть встановлені не тільки в місцях загального користування, а і в закладах освіти. Тож їхня кількість однозначно має збільшитися. Умови та порядок використання камер відеоспостереження мають бути чітко визначені. Для цього і був ініційований МВС законопроєкт "Про єдину систему відеомоніторингу стану публічної безпеки".
Детальніше - в подкасті.
Департамент комунікації МВС України