Розміновуючи деокуповану від російських загарбників землю на Харківщині, Владислав підірвався на міні та втратив ступню. Зараз поліцейський проходить реабілітацію в США – заново вчиться ходити та хоче знову повернутися в стрій, щоб наближати перемогу України.
Владислав завжди успішно йшов до поставленої мети, тож має потужне бажання перемогти обставини та якнайшвидше повернутись до звичного життя.
У 2020 році він почав займатися новим для себе видом спорту. І вже за два роки зумів стати чемпіоном світу із бойового мистецтва комбат самозахисту ІСО, у розділі греплінг.
Владислав завжди хотів допомагати людям. Тож після закінчення університету у 2012 році прийшов в правоохоронні органи. Працював на Київщині дільничним, далі – інструктором-підривником у полку міліції особливого призначення, інструктором з бойової та спеціальної підготовки. З 2014 продовжив службу на Закарпатті.
Владислав розповів, що у 2019 році вирішив спробувати себе у вибухотехнічній службі. Ця спеціальність йому сподобалась, а згодом стала улюбленою справою.
З початком повномасштабної війни вибухотехнік працював на звільнених від окупантів територіях Київщини та Харківщини. Поліцейський знешкоджував залишені ворожими військами небезпечні боєприпаси та разом з побратимами робив усе можливе, щоб якнайшвидше повернути безпечне життя людей у деокуповані міста та села.
«Найбільше мене вразило, що дуже була пошкоджена цивільна інфраструктура. Що багато людей постраждало від російської агресії», – ділиться Владислав.
За словами поліцейського, йому разом з колегами зі зведеного загону доводилося мати справу з великою кількістю розтяжок, мінних пасток, залишених ворогом у найнесподіваніших місцях – в будинках, домогосподарствах: «Працювали кожного дня. Зранку і десь до 4-5 годин поки було видно, адже розмінування можна проводити тільки вдень».
В грудні у Чугуївському районі Харківської області під час розмінування вибухотехнік наступив на замасковану протипіхотну міну та отримав важке поранення – йому відірвало стопу.
«Колеги надали мені першу медичну допомогу, викликали швидку, я був направлений до Чугуївської лікарні. А потім – Харків, Київ, Ужгород, Будапешт. А згодом – на реабілітацію в США», – розповідає Владислав. Він переніс кілька операцій.
Завдяки благодійній організації Protez Foundation Владиславу зробили протезування у США і зараз він перебуває на реабілітації в місті Міннеаполіс.
З березня попри тяжке поранення поліцейський посилено тренується та демонструє неабияку силу волі: «Спочатку вчили ходити, потім поступово давали фізичні навантаження різні – біг, кросфіт, різні тренажери. Багато вправ на координацію. В реабілітаційному центрі я з дев’ятої до шостої вечора».
Після поранення Владислав по-іншому почав сприймати життя: «Більше почав цінувати час і життя».
Понад усе він хоче повернутися працювати у вибухотехнічну службу та займатись улюбленою справою: «Зараз дуже багато деокупованих територій, замінованих росіянами, і хтось повинен цю роботу робити».
Поліцейський також планує продовжувати займатись спортом, щоб як і раніше, представляти Україну на чемпіонатах Європи та світу, а також допомагати молодому поколінню розвиватися.
Владислава підтримують і з нетерпінням чекають повернення в Україну його кохана дружина та 6-місячна донечка Аміна, про яку він розповідає з великою любов’ю. А ще – колеги, друзі, родина – усі, хто весь час допомагає поліцейському у його складній боротьбі.
Поліцейський без сумніву вірить у перемогу України: «За нами правда. Я хочу, щоб чимшвидше ми цю перемогу здобули, щоб не страждали люди через російську агресію, всі повернулися до своїх домівок та зажили у вільній країні».
Управління комунікації
Національної поліції України