Портал в режимі тестування та наповнення
Поліція Закарпаття знешкодила злочинне угруповання, члени якого організували масштабну шахрайську схему: затримано ключових фігурантів справи
Опубліковано 24 березня 2023 року о 12:45

Співробітники кримінальної поліції Головного управління Нацполіції в Закарпатській області спільно зі слідчими Ужгородського районного управління поліції викрили шахрайський кол-центр, який під виглядом продажу криптовалюти, займався виманюванням грошей в іноземців та українських переселенців за кордоном. Чотирьом основним фігурантам злочину вже повідомлено про підозру, троє з них перебувають в ізоляторі тимчасового тримання. Слідство у справі триває

Співробітники кримінальної поліції ГУНП в Закарпатській області припинили злочинну діяльність масштабного шахрайського кол-центру. Організатором схеми є киянин, який для вчинення злочину облаштував в Ужгороді офіс та залучив до протиправної діяльності близько 20 фігурантів.


Зокрема, свою дружину, яка відповідала за підбір кадрів, спеціаліста з ІТ технологій, який займався виведенням коштів з підприємства, дніпрянина, який був фактично його «правою рукою» у цій схемі, та поліграфолога, який за допомогою технічних засобів здійснював перевірку потенційних співробітників. Це робилося з метою уникнення можливого витоку інформації та потрапляння до їх злочинного кола осіб, які б могли співпрацювати з правоохоронними органами.

Решта фігурантів працювали операторами, тобто здійснювали дзвінки громадянам і пропонували криптовалюту на продаж. До них були особливі вимоги – знання іноземних мов, таких як чеська, польська, угорська і словацька. Оскільки переважно потерпіли від дій цих шахраїв жителі сусідніх європейських країн, в тому числі переселенці з України.

Закарпатські поліцейські провели спецоперацію та, за силової підтримки бійців КОРДу, затримали організатора в Києві. Затримано й двох його спільників – дніпрянина та спеціаліста з ІТ зі Львова. Всі вони наразі перебувають в ізоляторі тимчасового тримання на території Закарпатської області.

Також правоохоронці провели ряд обшуків у різних регіонах країни, де організатор володіє нерухомим майном. Зокрема в Києві та Вінниці. Обшуки провели й за місцем проживання інших фігурантів справи та безпосередньо в приміщенні кол-центру.

Поліцейські вилучили всю комп’ютерну техніку зловмисників, документи, готівку у сумі майже 80 тисяч доларів США та картки з рештою незаконно отриманих грошей. Також вилучено й дороговартісні автомобілі підозрюваних: "Hyundai Sonata" та три нові моделі "BMW".

Наразі оперативники встановлюють перелік усіх потерпілих від такої злочинної діяльності, на сьогоднішній день найбільша встановлена сума, яку виманили зловмисники від однієї людини, складає 60 тисяч американських доларів.

Слідчі Ужгородського районного управління поліції, за процесуального керівництва групи прокурорів Ужгородської окружної та Закарпатської обласної прокуратури, за даним фактом відкрили кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України, тобто Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах організованою групою. За цією статтею повідомлено про підозру чотирьом ключовим особам злочинної схеми – власнику злочинного бізнесу, його дружині, його довірений особі та ІТ-спеціалісту. Організатору також інкримінують ч. 3 ст. 190 ККУ, тобто Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки.


Правоохоронці Закарпаття звертають увагу, що особи, які також постраждали від дій цих зловмисників, можуть звертатися з відповідними заявами до поліції.

За скоєне шахраям загрожує від 5 до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.


Відділ комунікації поліції Закарпатської області 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux