Співробітники поліції Закарпаття спільно з партнерами розпочали активну фазу проєкту «Відновлення та підтримка вимушено внутрішньо переміщених осіб». Після навчання та роботи з провідними спеціалістами в галузі психології, правоохоронці допомагають внутрішньо-переміщеним особам та закарпатцям боротися з психологічними наслідками війни в Україні під час цікавих екскурсій
Цього тижня розпочалася активна фаза проєкту «Відновлення та підтримка вимушено внутрішньо переміщених осіб». Після відповідного навчання поліцейські та волонтери приступили до практичної роботи. Допомога в першу чергу надається людям, які опинилися у складній життєвій ситуації, адже були змушені покинути свої домівки та шукати безпечного місця у Закарпатській області через війну в Україні. Втім допомога поліції і їх партнерів стосується й мешканців області, які також потребують покращення психоемоційного стану.
Загалом заплановано 28 масштабних екскурсій та зустрічей. Проєкт буде реалізовуватися до вересня цього року. Подібні заходи уже проведено у Рахівській, Ясінянській, Великобичківській, Солотвинській, Дубівській, Тячівській та Буштинській громадах.
Поліції вдалося поспілкуватися та надати психологічну допомогу трьомстам особам, серед яких більшість – дітки.
В залежності від регіону, місця екскурсій відрізняються. Так, наприклад у Солотвині діти відвідали парк атракціонів, у Буштино – відпочинковий комплекс, де є озеро з лебедями, дитячі майданчики, зони для відпочинку, тощо.
А от в Дубовому організували цікаву екскурсію в пожежну частину, де показали техніку та вправність рятувальників.
«Ми не просто організували екскурсії. Особи, що пройшли спеціальні тренінги, мали можливість психологічно підтримати інших людей. Адже кожен із нас є опорою для інших в цей непростий час», – розповіла авторка проєкту, старша інспекторка ювенальної превенції Головного управління Національної поліції в Донецькій області Наталія Язан.
Окрім таких зустрічей в рамках проєкту також реалізовуються заняття на теми: «Права дитини», «Як не стати жертвою шахраїв», «Як не стати жертвою торгівлі людьми», «Кібербезпека», «Безпека на дорозі», «Мої дії за кордоном» тощо.
Проєкт впроваджується ювенальною превенцією Закарпаття за участі ювенальної превенції Донеччини за сприяння ПРООН в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Відділ комунікації поліції Закарпатської області