Слідчі ГУНП в Закарпатській області за оперативного супроводу УСР розслідують багатомільйонну аферу з виведення коштів банку. Серед фігурантів злочину – екс-очільник правління комерційної установи, члени правління та треті особи, яких залучили до злочинної схеми. Найближчим часом справу буде скеровано для судового розгляду
Слідчі відділу розслідування особливо тяжких злочинів Головного управління Нацполіції в Закарпатській області у співпраці з оперативниками Управління стратегічних розслідувань викрили багатомільйонну аферу з незаконного виведення коштів комерційного банку.
Поліцейські встановили, що злочинну фінансову схему організували тодішній голова правління банку та члени цього правління. Також до вчинення злочину причетні й суб’єкти оціночної діяльності.
Зловмисники кредитувала осіб, а потім завищували ліміт кредиту та самі умови кредитування. Для цього вони залучали вдаваних власників майна та вигодонабувачів.
Станом на тепер слідчі зібрали інформацію щодо 4 таких епізодів. Наймасштабнішим з них є афера, коли банк придбав у підставної особи частку майна за понад 38 мільйонів гривень, а фактична вартість насправді становила всього 8 мільйонів гривень. Тобто ціну було штучно завищено на понад 30 мільйонів.
Загальна ж сума фінансової шкоди від проведення операцій, які наразі викрито правоохоронцями, сягає 50 млн грн.
За зібраними доказами слідчі, за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури, повідомили про підозру 7 фігурантам схеми у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364-1 Кримінального кодексу України, тобто Умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та інших осіб використання всупереч інтересам юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми службовою особою такої юридичної особи своїх повноважень, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене організованою групою осіб. Оцінювачам, які окремо займалися підробкою документів, повідомлено про підозру ще за однією статтею - ч. 2 ст. 358 ККУ.
Відповідно до санкції за скоєне підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк до шести років.
Відділ комунікації поліції в Закарпатській області