Акція, головним завданням якої є привернути увагу до проблеми домашнього та гендерного насильства, стартувала у 60 містах України. В Ужгороді у центрі міста презентували виставку «Річ у тім 2.0», показали 16 відео-роликів, у яких визначні особи розповідають реальні історії цю на тему, тематичну мозаїку та перформанс, де взуття постраждалих від насильства людей з’єднали стрічками
Сьогодні, 25 листопада, в Ужгороді розпочалися заходи, присвячені акції «16 днів проти насильства». Це масштабна інформаційна кампанія, головним завданням якої є привернення якнайбільшої уваги до питань насильства в родинах, проблем гендерної дискримінації та порушень прав людини. На площі Театральній в Ужгороді провели виставки «Річ у тім» та «Річ у тім 2.0». Це фотопроект, який створено за підтримки відомих в Україні осіб. Усі вони показують глядачам звичайні предмети побуту, які через проблему домашнього насильства перетворилися у знаряддя катувань та навіть убивств. Ще однією частиною цієї виставки є екранізація 16 відео-роликів, у яких визначні особи розповідають реальні історії людей, які опинилися віч-на-віч з щоденним насильством.
Крім цього, усім присутнім презентували мозаїку, яка зображає людське тіло, що складається з крихітних пазлів. Кожен із них є QR-кодом, з якого можна зчитати одну з історій постраждалих від насильства українців. Кожному учаснику акції запропонували забрати собі одну таку історію, щоб показати свою небайдужість до проблеми. Адже головною ідеєю цієї мозаїки є – не закривати очі на проблему, лише тоді таких випадків стане менше.
Також на сцені площі Театральної розмістили взуття постраждалих від насильства людей, яке з’єднали помаранчевими стрічками. Такими ж смужками прикрасили дерева поблизу лялькового театру, щоб вкотре привернути увагу громадськості до цієї проблеми.
Поліцейські роздавали людям тематичні буклети, а також світловідбиваючі елементи з кольорами сьогоднішньої акції.
Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» стартувала за підтримки Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, Патрульної поліції Закарпатської області, Департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА, Закарпатського обласного центру соціально-психологічної допомоги та багатьох громадських організацій, в тому числі й приїжджих з зони бойових дій, які своєю щоденною роботою зменшують кількість домашнього насильства в українських родинах. Це лише перша частина масштабної роботи, яку планують реалізувати до 10 грудня.
Відділ комунікації поліції Закарпатської області