Які предмети можна вважати підозрілими та як діяти, у випадку їх виявлення, аби уберегти себе і оточуючих від небезпеки: поліцейські вибухотехніки Закарпаття надали слушні поради, що допоможуть зберегти життя
Які предмети вважаються небезпечними?
Насамперед це стосується будь-яких речей, що знаходяться без нагляду у місцях масового скупчення людей чи залишені невідомими особами у незвичному для них місці. Це можуть бути коробки, валізи, рюкзаки тощо. Ці аксесуари можуть використовуватися зловмисниками для розміщення в них вибухових пристроїв.
Як діяти у випадку їх виявлення?
Найперше, що слід взяти до уваги, це те, що підозрілого предмету ні в якому разі не можна торкатися, перевертати його чи пересувати, засипати рідинами чи, до прикладу, грунтом.
Від місця, де розміщено підозрілий предмет слід відійти якнайдалі та повідомити про знахідку оточуючих. Людей необхідно попросити не наближатися до підозрілої речі доки її не обстежать фахівці.
Найбезпечнішою, за словами вибухотехніків, є дистанція: від приміщення де виявлено підозрілий предмет – не менше ніж 50 метрів, на відкритій місцевості – від 100 метрів.
Коли ви переконаєтеся, що ця річ не належить нікому з присутніх, перебуваючи уже на безпечній відстані від підозрілого предмета, на місце виявлення знахідки слід викликати відповідні служби, такі як Національна поліція України за номером «102» та Державна служба з надзвичайних ситуацій – «101».
Під час спілкування з оператором лінії екстреної служби варто детально описати виявлений предмет та місце його розміщення. Це дозволить правоохоронцям оперативно прибути за викликом та здійснити всі необхідні заходи для його перевірки та вилучення у випадку, якщо знахідка дійсно небезпечна.
Бережіть себе! Нагадуйте ці елементарні правила своїм дітям!
Ми завжди готові прийти на допомогу.
Відділ комунікації поліції Закарпатської області