У рамках операції “Мак” поліцейські провели огляд дворогосподарств мешканців усіх районів Закарпаття. Правоохоронці виявили близько 20 насаджень снотворного маку і близько 10 дворогосподарств, на території яких незаконно вирощували коноплі. У результаті заходів поліцейські вилучили майже 6000 стебел нарковмісних рослин. За фактами відкрито кримінальні провадження
З кінця травня поточного року на Закарпатті триває комплекс профілактичних заходів під назвою “Мак”. Завданням вказаної операції є виявлення незаконних посівів нарковмісних рослин, а отже — і боротьба із проявами наркозлочинності в регіоні.
Зазначимо, що відповідно до закону, громадяни мають право вирощувати мак та коноплі для господарських потреб. Проте кількість таких рослин суворо обмежена. Так, у статті 310 Кримінального кодексу України (Посів або вирощування снотворного маку чи конопель) вказано, що дозволена кількість вирощуваних рослин снотворного маку не повинна перевищувати 100 стебел, а кількість рослин конопель — може коливатися в межах до 10.
Поліцейські Закарпаття продовжують профілактичні заходи з виявлення незаконних насаджень нарковмісних рослин на території населених пунктів області.
Дільничні офіцери поліції, спільно з поліцейськими офіцерами громади, оглядають подвір’я та присадибні ділянки громадян, і в разі виявлення насаджень маку чи конопель, кількість яких перевищує допустимі законом межі, вилучають рослини для проведення експертизи. На самих же правопорушників чекає адміністративна або й кримінальна відповідальність.
Так, станом на 13 липня, тобто впродовж майже півтора місяця, працівники поліції Закарпаття виявили близько 30 фактів таких незаконних насаджень. Йдеться, зокрема, про Мукачівський, Хустський, Ужгородський, Рахівський, Тячівський та Берегівський райони.
Загальна кількість вилучених поліцейськими нарковмісних рослин із присадибних ділянок місцевих мешканців складає близько 6000 стебел. Серед них — понад 5400 рослин снотворного маку, а також близько 3 сотень стебел конопель.
За фактами незаконного вирощування нарковмісних рослин відкрито близько 30 кримінальних проваджень, а також кілька адміністративних протоколів.
Нагадаємо, відповідно до згадуваної статті 310 Кримінального кодексу України, за посів або вирощування снотворного маку або конопель передбачено покарання від штрафу до позбавлення волі строком до 7 років.
Відділ комунікації поліції Закарпатської області